V momentě, kdy jsem se rozhodli pro výrobu Bujónky nám bylo nadmíru jasné, že obalovým materiálem bude sklo. Sklo, které je v domácnosti znovuvyužitelné. V bezobalových prodejnách je sklenice dokonce vratná. 

 Vybraná sklenice do které plníme Bujónky nám padla do oka svým jednoduchým designem, dokonalým rovným tvarem a jeho praktičností.

 Věřte, že i sklo má své nevýhody! Výrobek dělá težším, křehčím při jeho manipulaci a o dopravě až k Vám ani nemluvě. Ale všechny tyto nevýhody jsou natolik zanedbatelné, že nás nepřimějou k tomu, aby jsme začali plnit do plastu!

 

Veškerý obalový materiál se snažíme minimalizovat a znovu používat. Proto se může stát, že Vám od nás přijde balík v recyklované krabici. Ano, je to krásné, když je vše nové s dokonale sladěným logem firmy, ale… je to vůbec nutné? Krabice slouží jen k přepravu, pak končí v popelnici, v lepším případě v kontejneru na papír.

 

Stejně tak stojí za zmínku náš výplňový materiál. Nekupujeme nafukovací plastové pytlíky! Nevytváříme další zbytečný odpad! Odebíráme skartovaný papír od místní firmy, která by ho vyvezla do sběrny papíru. 

 

Jsme přesvědčeni, že jdeme tím správným směrem.

 

Děláš-li něco co ti nedává smysl,

není tvým přesvedčením a nevkládáš

do toho srdce s rozumem, pak je tvá

cesta krátká
                                        - Bujónka-